21. – 25. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Скривалице – користимо ћебенце да се сакријемо од васпитача. Позивамо другаре да зажмуре, прекријемо једно дете и замолимо за тишину. Другари погађају ко недостаје (док жмуре издвојимо дете из групе и сакријемо га). На овај начин вежбамо пажњу и концентрацију и развијамо машту.

УТОРАК: Радни листови – старија група: лепимо апликације јабука на одговарајуће место, пребројавами их, па онда лепимо бројеве (учимо бројање); млађа група: лепимо апликације дрвећа и лепимо цветиће у башту. Рад са децом је индивидуалан.

СРЕДА: Данас листамо бајке. Гледајући слике погађамо која је у питању. Бајке које деца највише воле ћемо читати. Тако деца заволе књиге, почну да манипулишу истом, богате свој речник и машту, развијају говор.

ЧЕТВРТАК: Обрада песме „Дедин шешир“

Ветар дува, ветар свира, оста деда без шешира.

Дедин шешир нов, одлете на кров.

А на крову седи маче, па удари шапом јаче.

Врати шешир деди и оста да седи.

Уз илустрације деца слушају строфу по строфу, па понављају по жељи. Рецитујемо сви заједно, у групама или паровима. У паузама дувамо ако ветар, чистимо шапе као маче и шетамо са шеширом.

ПЕТАК: Почетак припрема за дочек Деда Мраза – вежбамо кореографију уз песму „Зима, зима, е па шта је“.