Дневне архиве: 12. новембра 2016.

14. – 18. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине: Занимања људи- радни лист (страна 14 и 15)

школа шаха: 11 – 12 часова

ликовно стваралаштво: Кишобрани – 15,30 – 16

УТОРАК: Математика: Изнад – испод – радни лист страна 11

енглески језик: The world around us: The Earth (oceans) – 13 – 13,45

СРЕДА: Развој говора – слово М

ликовно стваралаштво: Дрво – колективни рад – 15,30 – 16

ЧЕТВРТАК: Задаци у часопису Крцко; графомоторичке вежбе

енглески језик: The world around us: The Earth (seas and rivers) – 13 – 13,45

ПЕТАК: Причамо о новогодишњој приредби, делимо улоге, прва проба

ГДЕ СУ МОЈА УВА ДВА?

Одрасли пева песмицу:

Где су моја ува два,

хајде да их видим ја.

Ту је једно, ту је друго,

ту су обадва.

Док пева, одрасли додирује своје уши. То понавља неколико пута, а онда „тражи“ дечје уши.  Учићемо децу да и она додирују своје уши, уши одраслог, лутке, меде, маце… пратећи стихове песме.
Активност се наставља песмом која каже: „где су моја ока два, где су моје руке две, ноге две…“

Показиваћемо деци делове тела пред огледалом, затим на себи, на другом детету, животињама, играчкама.

14. – 18. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Физичко васпитање – Полигон – прелазак преко препрека: обруч – скок, клупа, прелазак, лопта – убацивање у кош. Деца стрпљиво чекају свој ред и подржавају своје другаре из групе.

УТОРАК: Басна: „Мудро прасе“ из књиге Причам ти најлепше басне

СРЕДА: „Кукурузне лутке“ – Од два класа кукуруза правимо две другарице, тражимо им имена, лепимо очи, облачимо их… Њих две се свађају. Ко је у правУ? Зашто се свађамо? Подсећамо се шта је другарство.

ЧЕТВРТАК: У госте нам долази васпитачица Кристина са својом хармоником. Поред дечјих песама које ће извести, дозволиће деци да пробају да свирају, али и да покушају да подигну хармонику (ако могу).

ПЕТАК: „Убаци по облику“ – почетни математички појмови – Користимо таблу у коју су урезани квадрат, круг, троугао и правоугаоник. Облици стоје груписани са стране. Свако дете има задатак да приђе, изабере облик, именује га (уз помоћ васпитача), пронађе место где изабрани облик припада.

НАША ШАРЕНА КУТИЈА

Деца групно боје велику кутију. Ова активност подстиче паралелну игру. Деца кроз заједничко бојење уче како да буду чланови групе. Ова активност пружа деци могућност да користе фломастере и развијају креативност..

Завршићемо активност речима: „Сви смо заједно радили како бисмо обојили кутију!“ Испод сваког цртежа уписаћемо име детета.

14. – 18. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Физичко васпитање: Јутарња гимнастика, вежбе истезања, полигон са задацима. Покретна игра „Лимбо денс“

УТОРАК: Brain box – На фарми – Чаробна кутија, решавамо задатак, по задатак

СРЕДА: „Село – град“ – сличности и разлике, становници, саобраћај, звуци, мириси, боје..

ЧЕТВРТАК: Усвајање сазнања о хигијени, разговор, апликације… Обрада песме:

Чисто дете

Свако јутро перем груди,

Тако раде прави људи.

Трљам, трљам све се пуши,

Перем главу, нос и уши.

Перем зубе, очи, лице,

Чело, нос и јагодице.

Тако радим, тако хоћу,

Јер не трпим нечистоћу.

енглески језик: 9,30 – 10 часова

ПЕТАК: Слушање музике (Бетовен, Моцарт…) разговарамо о инструментима, гласовима, брзини песме…

Читање прича: „Моје прво путовање“

ПОНЕДЕЉАК:

старија: „Киша пљушти“ – разговор о временским променама, уочавање делова одеће који су се појавили (дубоке ципеле, кишне јакне, капе, кишобрани, чизме…) Правимо беџеве – симболе за јесење временске појаве, правимо календар јесени

млађа група: Правимо кишобране од папира у боји и сличица. Правимо изложбу, декоришемо вртић.

ликовно стваралаштво: Кишобрани – 15,30-16

енглески језик, група А: My body – 15,30-16

УТОРАК:

старија: „Моја омиљена играчка“ – пласелин

млађа група: „Моја омиљена играчка“- пластелин

енглески језик, група Б: My body – draw missing parts-15,30-16

СРЕДА:

старији: радни листови

млађи: радни листови

ликовно стваралаштво: „Дрво“ – колективни рад – 15,30 – 16

енглески језик, група А: My body-draw missing parts-15,30-16

ЧЕТВРТАК: