Дневне архиве: 23. октобра 2016.

ПОНЕДЕЉАК: Намере – упознавање околине – страна 8

школа шаха: 11 – 12 часова

ликовно стваралаштво: Јесење боје – 15,30 – 16

УТОРАК: Писма других народа – Винчанско писмо, хијероглифи – развој говора – страна 6 и 7

енглески језик: Describe your favorite toy – 13 – 13,45

СРЕДА: Високо – ниско – математички појмови – страна 5

ликовно стваралаштво: Лишће – 15,30 – 16

ЧЕТВРТАК: Графомоторичке вежбе; понављање песмица; вежбе у пару, вежбе за леђа

енглески језик: Oral test: describe what you see in the photo- 13 – 13,45

ПЕТАК: Задаци у часопису Крцко

24. – 28. октобар

ПОНЕДЕЉАК: Разговарамо о ветру, правимо ветрењаче

УТОРАК: Еколошки разговори – вода, ваздух, загађивање околине. Читамо причу о Ђубривоју Отпадићу.

СРЕДА: Геометријски облици – почетни математички појмови – уочавамо сличности и разлике, именујемо облике, цртамо их, правимо од конструктора

ЧЕТВРТАК: Боје – уочавамо, решавамо задатке о бојама, бојимо геометријске облике задатим бојама…

ПЕТАК: Ритмичка обрада бројалице:

Киша и мрав

Киша пада на травицу,

мрав се скрио под гљивицу.

Поручује киши мрав:

„Падај кишо сваки дан,

купио сам кишобран!“

ШТА КО РАДИ?

У неку врећу или кутију ставимо неколико играчака (лутка, ауто, куца, маца..).

Вадимо једну по једну играчку из кутије , именујемо их и показујемо радњу уз ономатопејске изразе:

лутка пева – ла, ла, ла

ауто труби – ту, ту, ту

куца лаје – ав, ав, ав

маца мјауче – мјау, мјау, мјау.

МАЛА ПОЗОРИШНА ПРЕДСТАВА

Извешћемо малу позоришну представу уз помоћ плишаних играчака и уз активно учешће деце. Учићемо децу правилима понашања у вртићу, решавању проблем ситуација, развијаћемо социјалне односе међу децом у групи.

24. – 28. октобар

ПОНЕДЕЉАК: Користимо радне листове да научимо како се чува животна средина. Ако негујемо и заливамо биљке оне ће израсти. Пажљиво гледамо шта је на слици и лепимо кантице за заливање испред сваке силуете. Док то радимо, говоримо деци да о неким биљкама бринемо ми (саксије на прозору), а о некима и ми и природа (дрвеће у парку).

УТОРАК: Обрада песме:                      „Хвала јесени“

Ево драга дечице воћа свакојака:

грожђа бела, грожђа црна,

јабука и крушака.

Ове лепе дарове, јесен нам је дала.

Драга наша јесени, од срца ти хвала.

Деца први пут слушају рецитовање васпитача, а затим сами покушавају индивидуално, или у пару, у групи. Користимо апликације воћа и слике јесени.

СРЕДА: Израда паноа: Дрво на ветру. Користимо салвете. Деца цепкају црвене, жуте и наранџасте салвете и лепе их на дрво. Анимирамо другаре да се њишу на ветру, да удахну дубоко и издахну како би нас одували. Говоримо да је то дисање, тако ми дишемо, а дрвеће то ради преко свог лишћа.

ЧЕТВРТАК: Погоди по укусу. Након рецитовања научене песмице дете зажмури и стави воћкицу у уста. Када поједе каже шта је то: јабука, крушка, грожђе. Каквог је укуса? Да ли му се свиђа? Зна ли где расте? Позиовамо другаре да се подигнемо високо и уберемо ајбуке, затим грожђе, а сасвим ниско да почупамо траву или сакупимо лишће.

ПЕТАК: Пачји плес – Учимо кораке уз једну од најпознатијих дечјих песама. Квачемо кљуновима, машемо крилима и врцкамо репићима. Развијамо код деце спретност и окретност, координацију покрета и љубав према музици. Док не савладамо покрете ђускамо индивидуално, затим у пару (развијамо сарадничке односе у групи).

ПОНЕДЕЉАК:

старија и млађа деца: Данас нам је диван дан, славимо Михаилу рођендан

ликовно стваралаштво: Боје јесени – 15,30-16

УТОРАК:

старији: „Прича о звезди“- разговор о причи, делимо звезде, улоге, деца глуме док полако читамо причу.

млађи: „Срећни сунђери“ – драматизација текста

СРЕДА:

старији: Украшавамо своје име семенкама-ликовни кутак

млађи: радни листови

ликовно стваралаштво: Лишће – 15,30 – 16

ЧЕТВРТАК:

старији: Радни листови

млађи: Украшавамо своје име семенкама-ликовни кутак

ПЕТАК:

старији: Права и крива линија – математички појмови

млађи: Отворена и затворена линија – математички појмови

бројалице: „Киша и мрав“ и „Иде мали меца“