4. – 8. јула

БАЦАЊЕ ЛОПТИ

ЦИЉ: Дете убацује лопту у кутију или корпу. Ово искуство омогућује вежбање бацања предмета, координацију покрета и координацију окрука. Бацање лопте до одређеног места је тешка вештина коју треба увежбати, а ова активност пружа могућност да се почне са том врстом учења.

МАТЕРИЈАЛ: шест малих лоптица и кутија или корпа са великим отвором.

АКТИВНОСТ: Кад дете допузи или дохода до овог места, увешћемо га у активност речима: „ Данијела, хајде да се играмо. Убаци лопту у кутију.“ Показаћемо детету како се то ради. Кад оно буде убацивало лопту, описиваћемо шта ради и похвалићемо га. Ако дете испусти лопту без бацања, помоћићемо му да направи одговарајући покрет руком у правом тренутку. То је вештина коју треба увежбавати.

ПРОДУЖЕТАК И ВАРИРАЊЕ:

• користићемо и велике лопте како би деца развијала крупну моторику
  • направићемо лоптице од чарапа, чарапица
  • изазиваћемо старију децу да бацају са краћег одстојања

Направићемо лице животиње на врху кутије и исећи отвор на месту где су уста. Ослонићемо кутију на зид и тражити од деце га лоптицама „нахране“ животињу.