Дневне архиве: 3. маја 2016.

СРЕДА:

старији: Књига за Марка – „Златно јагње“ Љ.Х.Ђуровић

млађи: „Принцеза Нећу и принц Хоћу“ – библиотека Ластавица

ликовно стваралаштво: Чаробна улица

ЧЕТВРТАК:

старији: Задаци у радним листовима

млађи: Задаци у радним листовиа

енглески језик: A doctor

ПЕТАК:

старији: Плетемо ћилим – ликовно васпитање

млађи: Цртеж изненађења – ликовно васпитање

ликовно стваралаштво: Рођенданска торта

4. – 6. мај

СРЕДА: Прескакање барица – на под се оставе „барице“ од плавог папира. Задатак за децу је да пређу преко тепиха тако да не згазе у барицу, што је могуће само ако скачу преко барица

ЧЕТВРТАК: Авиони – деца леже потрбушке са раширеним рукама представљајући авионе на писти. На речи одраслог: „Авиони узлећу!“, деца се дижу и трчећи имитирају лет авиона. На речиодраслог: „Авиони слећу!“, деца се враћају и слећу на „писту“.

ПЕТАК: Берем, берем, грожђе – покретна игра на отвореном. Одрасли је чича и каобајаги „спава“. Деца су око њега. На одговарајуће речи разбеже се, да их одрасли „чича“ не ухвати.

Берем, берем грожђе,

док чича не дође.

А кад чича дође,

пресешће ми грожђе.

ГДЕ ЈА МАЛА ЈЕЛЕНА

Умотавајући лутку – бебу одрасли тихо пева:

Умотали јелену, у малену пелену,

већа била пелена, него мала Јелена.

Опа-опа, опа-опа, не види се Јелена!

Певајући или изговарајући последњи стих, одрасли покрива бебу Јелену другом белом пеленом и тако нуди детету игру скривања, која се наставља спонтаном игром прекривања главе детета, одраслог, неке друге лутке… Повремено одрасли понавља стихове: „Опа-опа, опа-опа, не види се Снежана, Љубица, Анђела, Елена… – изговарајући име покривеног детета или лутке. Настоји да изговарању истог текста да неки нови израз, посебно се трудећи да очува мелодичност говора, а освежење обезбеди променом у брзини или јачини изговора.