8. – 12. фебруар

ИГРА ПАПИРОМ

Одрасли држи лист папира и почиње игру „свирање папиром“. Наизменичним ширењем и скупљањем папира одрасли производи звук, позивајући дете да се и оно укључи у игру. Током заједничке игре подстиче и подржава дете да „свира“, невербално и вербално показује задовољство у игри.

Интересантна је игра гужвања папира и „брисања“ њиме радних површина у соби. При томе се изводе различити покрети уз ослушкивање звука који производи папир приликом „брисања“. Игра се може завршити прављењем лоптица од папира који је употребљен за брисање и убацивањем истих у корпу, кутију, кош.

Поред разноврсних папира које дете гужва, цепка, прави лоптице, са њима свира треба му омогућити да листа часописе, новине, сликовнице. Одрасли стално даје вербалну и невербалну подршку и подстицај детету.