22. – 26. фебруар

ЖМУРКЕ

Деца се играју у простору радне собе. Одрасли узима велику мараму или пелену и ставља је на главу детета. „Где је Влада? Нема Владе“ – скине мараму – „а, а, а, ево Владе!“ Још једном прекрива главу детета. Оно покушава да скине мараму, одрасли му у почетку помаже, а затим дете само почиње да је ставља и скида са главе. Одрасли наизменично може да сакрива и одрасле, да би дете скидало са њим мараму. Дете може да се налази на рукама одраслог. Други одрасли се крије иза његових леђа и одједном се појављује час са једне, час са друге стране. Одрасли пита: „Где је тета Мица?“ Тета Мица се појављује, дете се радује, а одрасли узвикује: „Ево тета Мице!“

Слична игра се може организовати сакривањем одраслог, али тако да га дете увек делимично види. Одрасли дозива дете, извирује и подстиче га да га пронађе, а затим се појављује и весело говори: „Ево ме , ту сам!“

Игра „Жмурке“ има за циљ упознавање са именом детета и именима друге деце и одраслих.