Дневне архиве: 21. фебруара 2016.

ЖМУРКЕ

Деца се играју у простору радне собе. Одрасли узима велику мараму или пелену и ставља је на главу детета. „Где је Влада? Нема Владе“ – скине мараму – „а, а, а, ево Владе!“ Још једном прекрива главу детета. Оно покушава да скине мараму, одрасли му у почетку помаже, а затим дете само почиње да је ставља и скида са главе. Одрасли наизменично може да сакрива и одрасле, да би дете скидало са њим мараму. Дете може да се налази на рукама одраслог. Други одрасли се крије иза његових леђа и одједном се појављује час са једне, час са друге стране. Одрасли пита: „Где је тета Мица?“ Тета Мица се појављује, дете се радује, а одрасли узвикује: „Ево тета Мице!“

Слична игра се може организовати сакривањем одраслог, али тако да га дете увек делимично види. Одрасли дозива дете, извирује и подстиче га да га пронађе, а затим се појављује и весело говори: „Ево ме , ту сам!“

Игра „Жмурке“ има за циљ упознавање са именом детета и именима друге деце и одраслих.

ПОНЕДЕЉАК: „Жаба“ Г. Крклец

Жаба плива, плива, плива,

на обалу да исплива,

а обали када стигне,

сва надута главу дигне,

па из гуше пусти зрак

закрекеће – квак, квак, квак.

УТОРАК: Вожња аутомобила око препрека – Свако дете има обруч који представља „волан од аутомобила“. На знак одраслог „Вози свој ауто“ деца крећу по простору обилазећи препреке и водећи рачуна о томе да је сударање опасно.

СРЕДА: Препознај играчку – Одрасли ће одабрати три до четири веће играчке, изнеће их из корпе и ставити на под. Покриће их марамом и тражити од деце да их препознају опипавањем.

ЧЕТВРТАК: Шта је слично – Организовати игру предметима који су по нечему слични, а по другим својствима различити. На приемр: лопте и куглице исте боје, али различите величине (велике и мале). усмеравати децу да велике лопте стављају у велику кутију, куглице у малу или да их убацују кроз одговарајуће отворе.

ПЕТАК: разговараћемо са децом о оброцима које узимамо: шта је то, да ли је укусно, слатко, слано, које је боје, где расте воће или поврће које једемо…

ПОНЕДЕЉАК:

заједно: Крцко Орашчић – снимак балета – први део

УТОРАК:

заједно: Крцко Орашчић – снимак балета – други део

енглески језик: Left/right/back/forward

СРЕДА:

старији: Илустрација крца Орашчића – ликовно васпитање

млађи: Мравац Мрав – јутро, подне, вече

ЧЕТВРТАК:

старији: задаци у радним листовима

млађи: задаци у радним листовима