30. новембар – 4. децембар

ОТКРИВАМО РАЗЛИЧИТЕ ЗВУКЕ

ЦИЉ: Дете учи о предметима који су му привлачни и које је забавно бацати, ударати, тапкати. Ова активност активира чула додира, вида и слуха, а помаже детету да истражује својства предмета који га окружују.

АКТИВНОСТ: Док деца седе у полукругу подстицати их да ударају руком о под, дланом о длан… Добиће предмете који производе различите звуке кад се ударају, као што су дрвене кашике, пластичне шерпе и поклопце, звечке, лопте. Показаћемо им како да производе звуке ударајући о те предмете, тапкајући лопту или тресући звечку.

ПРОДУЖЕТАК И ВАРИРАЊЕ: Подстицаћемо децу да рукама лупкају разне предмете у соби. Причаћемо им о звуковима које производе. Направићемо звечке од пластичних флашица напуњених различитим зрневљем.