19. – 23. октобар

ЗАГРЛИ МЕ

Циљ: Ова активност подржава емоционални развој тако што учи дете да је способно да показује емоције. Такође учи дете да је у стању да прима емоције на разне начине од људи из окружења, који саосећају са њим. Кад дете прима различите емоције, оно је у стању да научи како да другима показује своја осећања.

Активност: Показаћемо детету како да нежно тупка лутку и како да је загрли и мази. Подстицаћемо децу да то исто раде и са омиљеном животињом, плишаном лутком и другим дететом.

Грлићемо децу и држати их, бити уз дете колико год је то могуће.

Продужетак и варирање:

• Кад се играмо игре улога са луткама и животињама, оне ће се међусобно грлити и причати о томе како су добри другови.
  • Плишана луткица ће загрлити или пољубити дете, одраслиће га загрлити и пољубити, тражићемо да дете узврати на исти начин.
  • Кад се деца окупе и придруже активности подсицаћемо их да једни другима показују осећања.

Веза са кућом: Нека родитељи показују детету осећања, као и међусобно. Показивање емоција је здраво и важан је део дететовог емоционалног развоја. Показивање емоција није узрок размажености. Дете постаје размажено због других ствари, не због тога што смо му показали колико га волимо.