12. – 16. октобар

ИГРАЧКЕ КОЈЕ СЕ ВУКУ

ЦИЉ: дете учи да вуче различите играчке. Ова активност усавршава координацију око-рука док с ехода. Повлачење играчака је изазов за децу која су тек проходала јер морају да ходају и вуку играчку истовремено. Дете учи о положају играчке и свог тела.

ПРИПРЕМА: Најпре ћемо користити готове играчеке које се вуку. Током недеље ћемо од картонских кутија (ципеле) направити возић са локомотивом и два, три вагона.

АКТИВНОСТ: подстицаћемо децу да сакупљају играчке са пода у „вагоне“ и да самостално или заједно повуку „воз“. Пунићемо и празнити наше вагоне, вући их у круг кроз собу и кухињу, док воз „путује“ имитираћемо његове звукове: ћиху, ћиху, ћиху,ху…

Ако време дозволи воз ће путовати по дворишту са циљем да деца примете како се другачије креће по различитим подлогама.