Дневне архиве: 27. септембра 2015.

29. септембар – 2. октобар

ИГРА ПУНИ – ПРАЗНИ

Организоваћемо игру у којој ће деца да пуне и празне разне посуде: чиније, корпице, празне флаше, кутије, цедаљке… различитим материјалима: играчке, жирови, макароне, лоптице… Користићемо: глатке, храпаве, мекане, тврде, црвене, зелене, плаве и жуте… платнене, дрвене, пластичне… материјале. Подстицаћемо децу да опипавају и испитују облик, величину, тврдоћу, храпавост, глаткост, температуру материјала и стављају га у изабране посуде.

Помагаћемо и подстицати децу да изабране материјале сортирају, убацују у одговарајуће посуде, пресипају из једне у другу користећи кашике.

Све радње ћемо пратити невербалним и вербалним тумачењем.

Понављаћемо стихове од прошле недеље док се играмо прстићима.

29. септембар – 2. октобар

ПОНЕДЕЉАК: Кестени – сакупљаћемо кестење у парку, правити од њих украсе за вртић, звечке. Научићемо песму:

Јесен

Прође лето, дође јесен,

са дрвета пада кестен.

Час на главу, час на бок,

пада кестен ток, ток, ток.

УТОРАК: Лишће – отискивање – ликовна активност

СРЕДА: Кажи шта смо сакрили?

Изабрано дете изађе из собе, а одрасли сакрије један од три предмета која су била на столу. Задатак за дете је да погоди који предмет недостаје – интелектуали развој

ЧЕТВРТАК: Ко недостаје?

Изабрано дете изађе из собе, а одрасли ћебетом прекрије неко дете из групе. Задатак за дете је да погоди ко недостаје – совциоемоционални развој

ПЕТАК: Иде Коста преко моста, испод моста, око моста…