17. – 21. август

ОБОЈЕНИ КРУГОВИ

За ову игру потребна је коцка која са сваке стране има другу боју: црвена, плава, жута, зелена, љубичаста, наранџаста. Деца седе у кругу, а у средину се ставе жетони (кружићи) у шест наведених боја. Деца редом, једно по једно бацају коцку. Задатак им је да узму жетон одговарајуће боје. Током игре сакупљају жетоне.

Напомена: није потребно да дете зна да именује боју. Довољно је да пронађе ону која му је потребна.

Током читаве недеље играћемо игре које помажу деци да разликују основне боје. На пример:

На сто се ставе четири коцке у четири основне боје. Одрасли неприметно сакрије једну коцку. Задатак за децу је да открију која коцка недостаје. То ће урадити тако што ће из кутије узети коцку одговарајуће боје и ставити је уместо оне која недостаје.

Или овако: Одрасли подели деци по један жетон. Задатак за свакога је да на столу пронађе други који је обојен истом бојом.

Или овако: Одрасли узме коцку у боји. Од детета тражи да пронађе нешто у соби што је обојено истом бојом. Задатак за дете је да оде до уочене играчке и покаже прстом одговарајућу боју.