Дневне архиве: 17. маја 2015.

18. – 22. мај

ДОХВАТИ КОЛУТИЋ

После показивања колутића са привезаном траком, одрасли ставља колутић на сто или на под, тако да га дете може дохватити само ако га привуче траком.

Одрасли подстиче дете да дохвати колутић, а затим показује како се може дохватити. Игра се понавља 2-3 пута, а затим се задатак отежава додавањем више трака. Дете се подстиче да привуче играчку одговарајућом траком.

У овим активностима где дете привлачи играчку везану траком, задатак је уочавање узрочних веза.

Дете треба да уочи да су трака и колутић повезани, као и која је трака везана за предмет.

Звоно ћемо везати траком и окачити га тако да дете повлачењем произведе звук. Показаћемо како се то ради. Задатак ћемо отежавати увођењем трака различитих боја које су везане за предмете који производе звук и оне који га не производе. Тражићемо да деца предвиде која трака ће изазвати звучне ефекте.

18. – 22. мај

ПОНЕДЕЉАК:

старији и млађи: тесто у боји – обликовање

Енглески језик: Repetitons Flowers around us

УТОРАК:

старији: „Мајина крава“ „Велика промена“ (47)

млађи: „Маче које је заборавило мачји језик“ драматизација (126)

СРЕДА:

старији: Еко експерименти: „Суперпасуљ“ „Пут до Сунца“

млађи: Како путује мирис? Погоди по мирису

Енглески језик: Repetitons Flowers around us

ЧЕТВРТАК: