16. – 20. март

ПОКАЖИ МЕДИ

Меду (претходно обученог) ће одрасли раскомотити уз помоћ детета, које припрема за стицање навике контролисаног пражњења бешике и црева. Заједно са дететом ставиће меду на ношу и тако га наводити да неконтролисано пражњење замени свесним пражњењем док седи на ноши. „Стави, Снежана, меду на ношу, да пишки. Он не воли да буде мокар. Хајде, медо, пш, пш, пш. Ево, Снешка и теби ноша. Покажи меди како ти већ умеш да пишкиш у ношу.“ Одрасли ће ставити дете на ношу и наставити са подстицајима ове врсте. Хвалиће и меду и дете за сваки успех.

Учићемо меду како да пере зубе, руке, како да се обуче, свуче, обује патике, да се чешља и слично.

ОВОМ ДАМ, ОВОМ НЕ ДАМ

Кувам ручак дечици, у тој малој ручици.

Овом дам, овом дам, овом дам, овом дам,

А овом не дам!

Док ове стихове говори одрасли лагано кружи прстом по длану детета, додирује четири прста и на крају ухвати мали прстић.