26. – 30. јануар 2015. године

СЛИКА МНОГИХ ЛИКОВА

ЦИЉ: Ова активност подразумева лепљење исечених слика дечјих ликова на папиру. Дете користи слике ликова деце различитих боја косе и очију, различитих раса, деце са и без наочара… Ова активност помаже деци да уочавају сличности и разлике и развијају појам о томе „ко сам ја“. Дете вежба коришћење ситних мишића шаке, односно ситне моторике и развија креативност.

АКТИВНОСТ: Пустићемо свако дете да изабере папир на којем ће лепити слике. Поред сваког детета ставићемо лепак за папир и слике за лепљење. Дете ће само бирати слике које се налазе испред њега. Посматраћемо и одговарати на дететове коментаре о дечјим ликовима на сликама. Помагаћемо деци да науче како да користе лепак.

ПРОДУЖЕТАК И ВАРИРАЊЕ: набавићемо слике дечака и девојчица како би навели децу на разговор о половима. Користићемо и слике беба. Деца млађег узраста се веома интересују за бебе.

Направићемо и групну слику на великом листу папира.