6. – 10. октобар

ВРЕМЕ ЗА СЛИКАЊЕ

ЦИЉ: Ова једноставна уводна активност сликања подстиче креативност. Деца уче о односу узрока и последица кад ставе боју на папир. Осим тога, уче о средствима која користе сликари.

АКТИВНОСТ: Децу ће одмах привући ова активност. Одрасли ће им показати где је боја и како се слика. Посматраће како деца користе четкице. Показаће им како да држе четкицу и како да на њу ставе боју. Описиваће намазе боје њиховом величином, дужином и бојом. Охрабриваће покушаје сваког детета. Дозволиће детету да слика све док је заинтересовано. Ако дете пожели другу боју, показаће му акко да одложи једну и узме другу четкицу.

Одрасли ће готове „мурале“ окачити на истакнуто место. Дозволиће деци да уживају у резултатима свог рада.