Дневне архиве: 5. октобра 2014.

6. – 10. октобар

ВРЕМЕ ЗА СЛИКАЊЕ

ЦИЉ: Ова једноставна уводна активност сликања подстиче креативност. Деца уче о односу узрока и последица кад ставе боју на папир. Осим тога, уче о средствима која користе сликари.

АКТИВНОСТ: Децу ће одмах привући ова активност. Одрасли ће им показати где је боја и како се слика. Посматраће како деца користе четкице. Показаће им како да држе четкицу и како да на њу ставе боју. Описиваће намазе боје њиховом величином, дужином и бојом. Охрабриваће покушаје сваког детета. Дозволиће детету да слика све док је заинтересовано. Ако дете пожели другу боју, показаће му акко да одложи једну и узме другу четкицу.

Одрасли ће готове „мурале“ окачити на истакнуто место. Дозволиће деци да уживају у резултатима свог рада.

ДЕЧЈА НЕДЕЉА – 6. – 10. октобар

ПОНЕДЕЉАК:

„Стазом здравља“ – шетња и заједничке игре на отвореном простору са ђацима ОШ „Вук Караџић“

Ликовни радови на тему: „Моја породица“

УТОРАК:

Посета станици МУП-а – обилазак станице, разговор са запосленима, шетња до семафоризоване раскрснице у друштву саобраћајног полицајца

СРЕДА:

Посета школи „Вук Караџић“ – изложба ликовних радова

ЧЕТВРТАК:

Цртамо кредом у дворишту школе – деца Установе и ученици ОШ „Вук Караџић“

ПЕТАК:

Штафетне игре – деца Установе и ученици ОШ „Вук Караџић“