Дневне архиве: 24. августа 2014.

25. – 29. август

ПОНЕДЕЉАК:

старији: Учимо јесење песме – припрема за Јесењу променаду

млађи: Покретна игра: „Медвед и деца“

УТОРАК:

старији: „Тегле пуне радости“ – правимо воћну салату

млађи: Јесење воће и поврће

СРЕДА:

старији: „Сендвич А ла Мара“ – школска прича

млађи: Јабуке, крушке и грожђе – колаж

ЧЕТВРТАК:

старији: Правимо јесење маске

млађи:   „Путовање“ – песма за најмлађе

ПЕТАК:

старији: „Добро дрво“ – Шта се дешава са дрветом у јесен?

млађи: Испеци, па реци – логички задаци

25. – 29. август

КУТИЈЕ ЗА ШТИПАЉКЕ

Циљ: дете ређа штипаљке по ивици кутије. Ова активност представља вежбање ситне моторике. Држање штипаљки врховима прстију јесте вежба за касније држање оловке. Дете уједно вежба и координацију око – рука.

Материјали: кутија за ципеле и штипаљке у боји

Активност: Када се дете приближи, објаснићемо му игру речима: „Штипаљке иду на ивицу кутије, овако. Можеш ли ти да ставиш штипаљку на ивицу кутије?“ Дозволићемо детету да то самостално уради. Помагаћемо ако је потребно. Уз практичну, добиће и вербалну подршку речима: „Нина, то што радиш је веома тешко.“

Бројаћемо постављене штипаљке, показујући једну по једну. То утиче на формирање основа за појам о броју, у овом случају реч је о коресподенцији један према један. Кад дете заврши предложићемо му да врати штипаљке у кутију.

Продужетак и варирање: Правићемо низ од штипаљки качећи једну за другу. Покушаћемо да обликујемо воз, високу кулу, дрво…

Причаћемо о бојама и правити скупове од штипаљки исте боје. На папиру у боји правићемо отиске уз помоћ штипаљки.