7. – 11. април

ОГЛЕДАЛА

У игри се користи велико и мало огледало на којима дете може да види своје лице или цело тело. Одрасли га подстиче да показује лик у огледалу , ко је то, где је нос, где су уста, зубићи, рука, нога? Дете успоставља контакт са својим ликом у огледалу, смешка му се, додирује га , гледа са у очи, именује лик, делове тела. Дете ћемо мотивисати да пред огледалом изводи покрете језика и усана, избацивање и враћање језика, пућење усана, љубљење, цоктање, дување.

Огледало ћемо користити за подстицање вокализације код детета, гледањем у властита уста док брбља, говори, изводи гримасе. Исто тако подстицаћемо га да прати уста особе која њему говори.

Организоваћемо игру у којој ће дете на вербални подстицај одраслог показивати делове тела на себи, некој играчки, другом детету, одраслом.

Прочитаћемо деци причу „Огледалце“ Григора Витеза