10. – 14. фебруар

ВОЛИ ДА СЕ ПЕЊЕМ

Циљ: Дете учи социјалне вештине, истражује нове начине пењања и кретања и доживљава различите начине на које његово тело може да се креће по простору. Овим активностима дете учи равнотежу, координацију и усвршава крупну моторику.

Активност: Играћемо се са дететом на различите начине – држаћемо га да би додирнуло нешто високо, помоћи ћемо му да прави колутове и стоји на глави. Може да скаче по душеку или малој трамполини или да јури другу децу. Деца воле да се крећу на малим трициклима, да котрљају камионе, да леже на равним играчкама са точковима и да се пењу уз мале степенице и спуштају низ тобоган.

Подстицаћемо децу да се крећу као њихове омиљене животиње, да ходају споро као слон или брзо као коњ. Рећи ћемо им да се истегну као мачка, склупчају у лопту као пас који спава. Уз сваку наведену врсту кретања деца користе одговарајућу групу мишића.

Уколико временски услови дозволе у парку, на игралишту или у дворишту вртића наставићемо са вежбањем различитих начина кретања.