11. – 15. новембар

ИГРЕ ЛОПТОМ

Циљ: Дете удара лопту која виси у ваздуху. Ова активност је изазов за крупну моторику. Дете уз то вежба и координацију око-рука. Играње у паровима подстиче социјалну свест.

Материјали: лопте, вуница или конопац, јака лепљива трака.

Припрема: залепићемо вуницу или конопац за лопту лепљивом траком. Ако залепимо две лопте, четворо деце може да игра одједном. Окачићемо лопте на гране дрвета и на зид у соби. Лопте ћемо окачити на две различите висине: једну у висини очију, другу тако да деца могу да је дохвате кад испруже руке. Затим, ћемо једном по једном детету показати како да ударају лопту. Кад овладају тиме, моћи ће да се играју у пару са још једним дететом.

Активност: Показаћемо деци како да ударе лопту. Бодрићемо их речима: „Дохватио си лопту!“ Потрудићемо се да нас разумеју да треба да ударе лопту, а не да је повуку. Подстицаћемо децу да ударају лопту напред и назад, једни ка другима. То им можемо показати са још једним дететом.