21. – 25. октобар

ОТИСКИВАЊЕ КРУГОВА

Циљ: Дете користи различите предмете кружног облика и боји их како би могло да отискује кругове. Ова активност подстиче развој креативности и добра је за вежбање ситне моторике. Дете се упознаје са различитим величинама кругова.

Материјали: разноврсни предмети кружног облика – поклопци кутија, затврачи спрејева, мале пластичне кутије…

мала посуда за боју

велики папир за отискивање

Активност: Деци ћемо рећи да праве кругове. Показаћемо им како да ставе предмет кружног облика у боју и акко да га отисну на папиру. Охрабрићемо децу да отискују различите предмете. Док радимо, разговараћемо са децом о предметима, бојама и отискивању.

Нека деца ће бити одушевљена отискивањем. Неку ће више интересовати боја. Она ће стављати своје руке у боју и отискивати прсте, дланове. Причаћемо са њима о отисцима које остављају. Подстицаћемо их да прстићима исцртавају кругове.

Продужетак и варирање

Размишљаћемо о отискивању других облика, као што су троуглови и квадрати. Потражићемо предмете који ће отискивањем дати такве облике. То могу да буду и наше коцке за грађење.

Уклапаћемо боју са бојом предмета који отискујемо